Chiang Mai (aug. 25-28)
Először is megemlítendő, hogy a bangkoki reptéri fuvar 1400 baht volt (kb. 6-7 eFt), míg Chiang Mai-ban a reptérről (igaz nem akkora távolságra) 120 baht-ért hoztak a szállodába. Ez a vidék és a főváros közötti különbség. Jellemző eddig mindenre.
Első nap az idegenvezető elvitt minket a Chiang Mai feletti hegyekbe, hogy egy helyi törzs életét mutassa meg nekünk, de elég nagy csalódás volt főleg az áram, a kábeltv, a telefon, a robogók, stb, amit a helyi törzs használt. Ennél jobban érdekelt már minket egy templom, ahova 360 lépcsőfok vezetett. Itt egy szerzetes imáját is megfigyelhettük. Ugyan nem értettük, de nagyon érdekes volt, ahogy a hívek áldozatot (Tesco árus vödör a Tesco helyi dolgozóktól, pénz, stb.) mutattak be J. Utána jöttek a gyárak: Jádekő csiszoló, napernyő, bőr és a selyem. Az utóbbi volt a legérdekesebb, mert a hernyótojástól kezdve az élő hernyón, bebábosodott pillangón át megnézhettük a selyem előállításának folyamatát. Gyönyörű anyagokat lehet venni természetesen, de a gyártás volt a legérdekesebb. A legrégebbi és a legnagyobb templomokat néztük meg ezek után visszatérve a városba.
Másnap az elefántparkba látogattunk, ahol elég szörnyű körülmények között élnek az elefántok. A bemutatójuk után 1 óra elefánt-lovaglás jött az addigra már esővel áztatott dzsungelben. Nekünk azért szerencsénk volt eddig, mert nem esett az eső és gyönyörű időnk volt. Az elefántozás után a folyón egy bambuszrudak összefűzésével készült tutajjal vittek tovább. Innen pedig ökör-fogatra szálltunk. Ebéd után majom bemutató (iskola) és pillangófarm következett. Itt egy gyönyörű orchideafarm is volt, ami már jóval többféle példányt tudhatott magáénak. Mivel külön kértük (és fizettünk is érte) a hosszú nyakú nőket mentünk el megnézni egy törzsi faluba, ami azt kell, hogy mondjam, hogy megérte. Valóban érdekes, ahogy élnek. A hosszú nyakú nők azok, akiknek 5 éves koruktól kb. négyévente kettesével bronzkarikát tesznek a nyakukra. Ahogy öregszenek, így egyre több van rajta és egyre hosszabb a nyakuk. Ha levennék őket, akkor az elgyengült nyakukat nem tudnák megtartani. A falu igaz a turizmusból él, de a saját termékeiket árulják emellett a turistáknak. Ezek szőttesek, ékszerek leginkább. Visszafelé a városban kértük az idegenvezetőt, hogy tegyen ki minket az állatkertnél, mivel a világ 6 állatkertje közül itt, Chiang Mai-ban látható csak panda. A pandát Kínától kapta ajándékba a város. Életünkben nem voltunk még ekkora állatkertben. Több hektárnyi területen terül el, busz, magasvasút jár benne és érdekes állatok is voltak ott. A tervek szerint holnap Phuket-re megyünk.